Předchozí strana Další strana

Ribeira Seca

Ráno odjíždíme busem směrem na východ. Projíždíme kolem letiště a kousek za městem Machico, asi po 75 minutách jízdy, vystupujeme před tunelem na zastávce "Caniçal tunnel". Hned vedle cesty je naše Levada do Caniçal (2 - orientační mapka) mizící v tunelu. My vyrážíme proti toku levady z níž jsou pěkné výhledy na pod námi se rozprostírající Machico. Je teplo, polojasno a tak stačí trika s krátkým rukávem. Levada se vine po svazích mezi zahradami až k posledním obydlím Ribeira Seca. Přesně podle průvodce, 50 m za posledním sloupem elektrického vedení a osvětlení uhýbáme z levady a pokračujeme pěšinou na sedlo Boca do Risco.

Ribeira Seca

Levada do Caniçal

Boca do Risco

Z Boca do Risco pokračujeme místy mírně exponovaným chodníkem v úbočí pobřežních skal. Z části vede chodník zalesněnými svahy bez větších výhledů. V druhé polovině cesty však vegetace chybí a tak se otevírají úžasné výhledy na strmé pobřeží. Je též vidět vzdálený ostrov Porto Santo a směrem zpět se otevírají pohledy na poloostrov Ponta de Săo Lourenço.

Espigăo Amarelo

Espigăo Amarelo

Porto da Cruz - Aguia 589m

Po zdolání popřežního úseku přicházíme do osady Larano, přes ní pak scházíme do města Porto da Cruz. Procházíme přes rekreační zónu, kde se nachází v této době již vypuštěné bazény. Po pěší zóně obcházíme výběžek pevniny do moře a míříme do centra města. Do odjezdu autobusu je ještě nějaký čas a tak obhlížíme okolí.

Larano

Porto da Cruz - Aguia 589m

Porto da Cruz

Za 1,5 hodiny s přestupem v Machicu se dostáváme zpět do Funchalu. Je teplé a slunečné odpoledne a tak si procházíme městské parky. Navečer pak končíme v přístavu a sledujeme z přístavního opevnění pěkný západ slunce. Večer si zajdeme na večeři do restaurace a děláme plány na další den.

Funchal - Casa Branca

Funchal

Předchozí strana Další strana