14.října 2001 Syange - Tal

Jede

V noci mírně sprchlo, ale když po snídani kolem osmé vyrážíme, je nebe jako vymetené. Cesta tak jako včera střídavě stoupá a klesá do strmých svahů nad řekou. V ranním chladném vzducu se jde dobře a tak za chvíli míjíme vesnici Jede.

Mlynářka z Jagatu

Našich pět běžců hned po ránu nasadilo běžecké tempo a jsou už bůh ví kde vpředu. Procházíme přes osadu Jagat a po stezce o kterou se dělíme s karavanami mul, bůvolů a ovcí, kolem poledne přicházíme do Chamje. Zde potkáváme naše nosiče spolu s ostatními. Jsme ve výšce 1112 m.

vodopád u Jagatu

Po malém občerstvení se vydáváme v odpoledním vedru nejdříve přes visutý most a pak strmou cestou do vesnice Tal, kde dorážíme ve 3 hodiny odpoledne. Tal se nachází ve výšce 1693 m v rozlehlém plochém údolí obklopeném vysokýi horami. Z okolních kopců padá do údolí několik menších a jeden velký vodopád.

Agama

V Talu se ubytováváme v lodžii Annapurna. Pokoj máme na patře s výhledem na vesnici. Ve sprše teče vlažná voda. Ještě před večeří se jdeme zaregistrovat na check post a projít se k velkému vodopádu. Protože se ale dost ochladilo když slunko zalezlo za okolní kopce, tak se vracíme zpět do lodžie.

Tal 1680m

Na večeři si dáváme Dal-bat a kotel čaje. Od paní domácí dostáváme každý přídavek (druhou porci). Jako zákusek si dáváme apple roll - obří velmi dobrý šáteček s jablkovou náplní.


Předchozí den Další den