Další strana

Dne 20.6.2007 ve 4 hodiny odpoledne opouštíme Frýdek-Místek a vydáváme se na dalekou cestu do Skandinávie. Výsledkem našeho snažení bude okruh po jížním Norsku. Republiku opouštíme přes hraniční přechod v Bohumíně a za asi hodinu najíždíme na dálnici směr Německo. Provoz je prakticky nulový a tak nám cesta solidně utíká. Před hranicí s Německem ještě tankujeme levnější benzín. Asi 50 km za Cotbus zastavujem na odpočívadle a uleháme k odpočinku.

Ve 4 vstáváme a pokračujeme dál. Severní trasou objíždíme Berlín, před Hamburkem nabíráme severní směr a v poledne projíždíme hranicemi do Dánska. Po dálnici jedeme ještě hodinu a pak za Koldingem zahýbáme na Herning a Holstebro. Máme celkem velkou časovou rezervu a tak zastavujeme v pobřežních písečných dunách u městečka Klitmøller, necelých 12 km před přístavem Hanstholm.

Dánské pobřeží u Klitmøller

Dánské pobřeží u Klitmøller

Dánské pobřeží u Klitmøller

Do něj přijíždíme po 6 hodině večer. Na samoobslužné pumpě dotankujeme benzín a v 7 večer jsme pak odbaveni v přístavu a vyčkáváme příjezdu trajektu. Ten patří společnosti Master Ferries a je od roku 2006 držitelem modré stuhy v plavbě přes Atlantik. Cena zpáteční jízdenky pro osobní auto a 2 lidi byla 89 Euro, čímž byla vykoupena trochu delší dojezdová vzdálenost do přístavu. Ve 21,30 se naplno rozbíhají dva mohutné tryskové motory a trajekt se vydává na plavbu z Dánska do norského Kristiansadu. Vzdálenost 120 km jsme pluli 2 hodiny, při maximální rychlosti 71 km/h. Po vylodění odjíždíme na horskou silnici za Venneslou, kde jsme našli vhodné místo k přespání. Uleháme asi hodinu po půlnoci.

Přístav Hanstholm

Trajekt společnosti Master Ferries

Trajekt společnosti Master Ferries

Plnou parou


Další strana